Skip to main content

Життєві ситуації бувають різними. Часом можна потрапити в ситуацію, коли велику суму грошей треба терміново. Власних заощаджень не достатньо. Пробуєш позичати між знайомими – не завжди хочуть допомогти. І ось в голову приходить ідея взяти кошти в кредит.

Ми не проти кредитів. Ми проти необдуманих легковажних вчинків, які заганяють людину у ще більшу проблему. Швидке кредитування є саме таким вчинком. 

Давай поговоримо, як можна взяти кредит, щоб не потрапити у фінансову яму. А також яким кредитним установам не можна довіряти в жодному випадку.

Що таке кредит і де його можна взяти?

Кредит – це певна сума грошей, яку тобі позичає кредитна установа на визначений термін під відсоток.

Найкраще брати кредит у банку. В договорі будуть чітко прописані всі умови, терміни та штрафи у випадку прострочення оплати внеску з твого боку. Також так ти будеш захищений законом України, якщо зі сторони банку твої права будуть порушені.

Щоб оформити кредит, треба просто звернутися до найближчого відділення банку. Якщо сума кредитування невелика, тебе попросять надати паспорт та ідентифікаційний номер. Для більших сум пакет документів буде більшим. На основі наданих даних та інформації в системі буде прийняте рішення про надання тобі кредитних коштів або відмову у кредитуванні.

Взяти гроші у кредит можна також у родичів чи знайомих. Але не на слово і не за пивом у барі. Разом з твоїм позичальником йдете до нотаріуса, де офіційно засвідчуєте всі умови договору: яку суму позичаєш, чи нараховуються відсотки (якщо так, то які), в який термін зобов’язуєшся повернути всі кошти, який передбачений штраф, якщо ти не дотримаєшся умов договору.

Такий договір захищає тебе від вимоги позичальника повернути кошти передчасно чи погроз подати на тебе в суд. Також він може обманювати, що позичив більшу суму грошей, а ти просто не хочеш віддавати. Ні, у тебе є договір, де чітко прописані всі основні положення. Так ти в юридичній безпеці. З іншого боку, такий договір страхує позичальника від втрати власних коштів і є підставою, щоб зобов’язати тебе вчасно виплатити всю позичену суму.

Кредитування виглядає доволі просто. Але, насправді, кредит – це велика відповідальність. Якщо не оцінити цей рівень відповідальності правильно, можна потрапити в неприємні ситуації. Починаючи від штрафів і аж до внесення в “чорний список” чи подання на тебе в суд.

Щоб до цього не дійшло, є декілька критеріїв, які треба врахувати під час прийняття рішення про оформлення кредиту.

Як прийняти зважене рішення

  1. Оціни рівень свого теперішнього доходу: чи достатньо ти заробляєш, щоб сплачувати щомісячні кредитні внески? Наприклад, ти хочеш взяти кредит 50 тисяч гривень на 10 місяців. Обов’язковий щомісячний платіж виходить 5 тисяч. Чи твій дохід передбачає крім поточних витрат наявність ще 5 тисяч для сплати кредиту? Якщо так – можна обдумувати рішення про кредитування. Якщо ж ні – відмовся від ідеї про кредит. Подумай, як збільшити дохід на стабільній основі і тоді повертайся до цієї задумки знову. Такий аналіз є частиною планування власного бюджету. Основні правила ми залишили для тебе в розділі Рахуємо доходи і витрати (+ посилання на статтю).

 

  1. Обдумай, чи не знаходишся ти в зоні ризику. Можливо, ти плануєш звільнятися? Або хочеш переїхати на орендовану квартиру, що тягне за собою більші витрати? Або вже винен гроші друзям чи знайомим і не встигаєш їх повернути? Щоб безпечно взяти кредит, ти маєш бути в стабільній ситуації із стабільним доходом, наскільки це можливо передбачити. Якщо плануєш зміни в житті, які вплинуть на твій фінансовий стан, то краще відклади кредитування на пізніший час, коли вирішиш усі свої справи.

 

  1. Не покладайся на ідею “візьму кредит, а гроші якось поверну”. Принцип “якось та й буде” не підходить взагалі. Бо буде не “якось”, а “ніяк”. У тебе має бути чітка схема, скільки і з яких грошей ти будеш відкладати на погашення кредиту. Немає конкретного плану – немає кредиту. В іншому випадку ти потрапиш в ситуації, що гроші повертати треба, а де їх взяти – незрозуміло. Почнуться позичання грошей між друзями, і ти потрапиш в замкнене коло боргів. Щоб такої ситуації не було, думай стратегічно і не покладайся на випадок. У тебе має бути план.

Давай підсумуємо: в яких ситуаціях краще відмовитися від ідеї про кредитування:

  • у тебе відсутній стабільний дохід
  • ти ще не повернув попередній борг
  • ти порахував свої поточні витрати, додав до цієї суми кредитний внесок і виявив, що заробляєш менше, ніж потрібно
  • у тебе відсутній план, з яких грошей ти збираєшся покривати кредит
  • на тебе чекають більші витрати: переїзд, дорога покупка, весілля тощо

Якщо ти не підпадаєш під ці критерії, тоді рухаємося далі. Ти уже вирішив, що хочеш взяти кредит і маєш план, як ці гроші повернути. Наступне питання у твоїй голові “А який банк та програму вибрати?”. Допомагаємо!)

На що звернути увагу під час вибору банку

  • Чи надійний банк та яка в нього репутація на ринку. Краще не довіряти таким банкам, назву яких чуєш вперше. Вони можуть пропонувати більш вигідні умови кредитування. Але за цими умовами можуть ховатися шахрайські схеми чи недобросовісність. Обери надійний банк, який має хорошу репутацію.
  • Проведи аналіз пропозицій декількох банків. Припустимо, ти визначив для тебе декілька банків, яким довіряєш. Тепер треба обрати найкращий варіант кредитування під твою конкретну ситуацію. Спершу можна просто ознайомитися з програмами кредитування на офіційних сайтах банків. Ти можеш зрозуміти не всю інформацію. Тому наступним кроком піди у відділення декількох банків для усної живої консультації. Спеціалісти тобі детально пояснять умови своїх кредитних програм. Після декількох таких консультацій ти вже чітко бачитимеш, який варіант тобі підійде найкраще.

ШвидкоГроші: як не потрапити до рук шахраїв

До цього моменту ми з тобою говорили про безпечне та зважене кредитування. Але, на жаль, реклама та яскраві вивіски на вулиці все більше заохочують до швидких кредитів. Умови виглядають дуже вигідними, але, насправді, вони такими не є.

Хочемо надати тобі вичерпну інформацію про швидке кредитування. Та вберегти тебе від їхніх брехливих схем.

ШвидкоГроші – це фінансова компанія, яка надає кредити на дуже спрощених умовах, але під великі відсотки і з великими штрафами. Також компанія залучає до своєї команди колекторську службу. Колектори – це працівники, які працюють з боржниками.

Кредитування називається швидким, бо вони не аналізують твій фінансовий стан та не вимагають великого пакету документів. Вже за 15 хвилин гроші будуть у твоїй кишені.

ШвидкоГроші надають кредити всім. Навіть тим, кому звичайний банк би відмовив. Для них це навпаки вигідно. Якщо дати позику людині, яка не має з чого віддавати, то їй будуть нараховуватися просто величезні штрафи. Для фінансової установи це великі прибутки. На жаль, про турботу до людей тут мова не йде.

Чому люди беруть кредит в таких компаніях? Бо, як ми уже сказали, могли отримати відмову в банку. Бачать в ШвидкоГрошах своє спасіння і попадаються на гачок.

ШвидкоГроші – це: 

  • вищі відсотки
  • величезні штрафи за прострочення
  • психологічний тиск з боку колекторів

Своєю перевагою вони позиціонують швидкість. Але в теперішніх умовах оформити кредит в надійному банку буде лише на 10-15 хвилин довше. Ти дійсно так сильно можеш поспішати?

Ми не бачимо жодних переваг і причин, щоб могти рекомендувати тобі такий варіант кредитування.

Як працюють колектори

Давай уявимо ситуацію. Наш вірний вигаданий персонаж Олег все-таки вирішив взяти кредит у ШвидкоГроші. Ну не встиг він прочитати про них більше. Не був таким обережним, щоб прийняти зважене рішення. Відреагував на яскраву рекламу і клюнув на неї.

Олег втратив роботу. Через карантин ресторан, в якому він працював, закрили. Нову роботу він ще не знайшов, доходу не має, а повертати кошти треба.

Він прострочив термін оплати внеску. Йому нарахували штраф. Грошей і так нема, а тут ще й штрафи. До справи підключилися колектори. Спершу подзвонили в двері його домівки з нагадуванням про сплату. Тоді почали надсилати повідомлення з погрозами. Дійшло навіть до того, що колектори почали залякувати його родичів і сусідів. На жаль, але саме так колектори і працюють.

Просто уяви, який психологічний тиск відчуває хлопець. Треба шукати і роботу, і розбиратися з колекторами, і вислуховувати докори рідних, навіщо він взяв той кредит. Олег і сам не радий, але тепер уже пізно.

Чи бачиш ти тепер переваги швидкого кредитування? Ми дуже хочемо тебе вберегти від такої системи. На жаль, декілька наших підопічних потрапляли в фінансові пастки швидкого кредитування. Тому наша з тобою розмова це не теорія з інтернету. Це практичні схеми, які перевірені досвідом близьких для нас людей.

Якщо і обирати кредит, то тільки в банку. І тільки після того, як ти оціниш своє фінансове становище.

Пам’ятай, що ми завжди готові тобі допомогти, у якій ситуації ти б не був. Просто дай нам знати.

З турботою
Твої коннектики